Štítky: | Kraj | Stavba | most | Svinary | malšova lhota |

Stavbu nového mostu ve Svinarech kraj plánuje na příští rok

Vizualizace nového mostu ve Svinarech.
Vizualizace nového mostu ve Svinarech. | autor: kr-kralovehradecky.cz

Královéhradecký kraj chce na jaře příštího roku začít s výstavbou nového mostu za 35 milionů korun v hradecké části Svinary, která má již několik měsíců výrazně zhoršené spojení se zbytkem města. Dosluhující most totiž uzavřel kvůli havarijnímu stavu statik a kvůli tomu bylo nutné odložit také plánovanou rekonstrukci průtahu Malšovou Lhotou.

Na magistrát města Hradec Králové už byly doloženy všechny chybějící doklady k územnímu řízení, včetně Plánovací smlouvy mezi městem Hradec Králové a Královéhradeckým krajem a také povolení demolice stávajícího mostu, který byl postaven v roce 1907. V následujících týdnech bude probíhat územní řízení.

„V současnosti se zpracovává dokumentace pro stavební povolení a pro provádění stavby. Výběrové řízení na zhotovitele nového mostu bychom rádi vyhlásili začátkem letošního října,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Červíček, který je odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

V jarních měsících příštího roku by si pak mohla staveniště převzít vítězná firma. Doba výstavby je odhadována na jeden rok. Po tuto dobu bude chodcům k dispozici provizorní lávka. Nový most by měl podle návrhu mít šířku vozovky 7 metrů a jednostranný chodník o šířce 2,5 metru. Náklady na jeho stavbu byly odhadnuty na 35 milionů korun.

„Pokud by z jakéhokoliv důvodu nebylo možné začít stavět na jaře příštího roku, přistoupíme v první polovině roku 2018 k výstavbě mostního provizoria. Vjezd na něj by byl umožněn osobním automobilům, autobusům a nákladním vozidlům s hmotností do šesti tun. Toto opatření ale považuji za krajní řešení a budu usilovat o to, aby v nejbližším možném termínu začala stavba plnohodnotné mostní konstrukce,“ dodal náměstek hejtmana.

Jakmile bude nový most zprovozněn, bude možné přistoupit k plánované rekonstrukci průtahu Malšovou Lhotou. Letos tak kraj opraví jiný úsek silnice Hradec Králové – Malšova Lhota, a to zbylou část Úprkovy ulice v Malšovicích. Tato stavba byla zahájena v pondělí, její dokončení je plánováno na říjen 2017.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Královéhradecký kraj rozšiřuje kanceláře a přijímá úředníky

Více než dvacet nových úředníků přijme úřad Královéhradeckého kraje. Vedení kraje rozhodlo o navýšení počtu úředníků. Od září je jejich počet nově stanoven na 427. Nábor nových zaměstnanců začne od září a bude se týkat různých profesí. Bude se jednat o nábory na několik oddělení…
Čtěte více

Nová cyklostezka z Hradce do Vysoké by se mohla otevřít už příští léto

Příští rok na jaře by podle informací Českého rozhlasu Hradec Králové mohla začít výstavba 5,5 kilometru dlouhé cyklostezky mezi Hradcem Králové a Vysokou nad Labem, která bude součástí plánované Stezky mechu a perníku propojující Hradec s Pardubicemi. Svazek obcí Hradubická…
Čtěte více

„Nová lízátka" budou dražší. Náklady na stavbu stadionu stouply na 550 milionů

Hradečtí zastupitelé odhlasovali navýšení prostředků na stavbu nového všesportovního stadionu. Původně měla stavba stát kolem 400 milionů, nová varianta počítá s částkou o přibližně 150 milionů korun vyšší, uvedl Český rozhlas Hradec Králové. Stadion bude sloužit například i pro…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme