Štítky: | Nájemné |

Snížením nájmu na minimum chce radnice nalákat podnikatele do centra města

| autor: hradeckralove.cz

Magistrát chce zabránit odchodu obchodníků a podnikatelů z centra města. Hodlá snížit nájemné vybraných uvolněných nebytových prostor na Gočárově třídě na minimum. Nájem by podle radních, kteří záměr schválili, alespoň pokrýt náklady na nutnou údržbu těchto prostor.

Podnikatelé se do nebytových prostorů příliš nehrnou, město uvolněné prostory na Gočárově třídě v úseku od vily Aničky ke křižovatce Koruna několikrát k pronájmu nabízelo a cenu za pronájem postupně snižovalo, přesto oně nikdo neprojevil zájem. „Rozhodli jsme se původní pevně stanovené ceny dané směrnicí města snížit z minimálních 1500 korun za metr čtverečný a rok na minimálních 600 korun. Nájemci budou mít nulové nájemné pro počáteční období, než upraví prostory v souladu s činností, kterou hodlají provozovat. Cílem této mimořádné pobídky potencionálním nájemcům je zajistit zajímavé a pro obyvatele Gočárovy ulice doplňkové prodejny, které nejsou v blízkém obchodním centru a které oživí aktivitu v ulici a přivedou kupující i z jiných částí města,“ vysvětlila Romana Lišková, náměstkyně primátora zodpovědná za oblast majetku a městských společností.

Takto nízký nájem by město garantovalo po dobu dvou let. K tomuto kroku se rozhodlo poté, kdy o opakovanou nabídku předmětných prostor neprojevil nikdo zájem. Cena za pronájem nebytových prostor, ale i postup při jejich nabízení k pronájmu je pevně daný a změnit tato pravidla, byť výjimečně jako v tomto případě, může jen rada města.

„Chceme, aby tato ulice žila a byla plná obchodů. Ptali jsme se prostřednictvím ankety i občanů, co by v těchto místech uvítali. Lidé by zde rádi v budoucnu například chtěli řeznictví či pekařství, ale možnost ucházet se o tyto prostory má samozřejmě kdokoliv,“ uzavřela Romana Lišková.

Město nyní vypíše záměr pronajmout nebytové prostory na Gočárově třídě pod čísly popisnými 1209, 1225, 1228 a 1229. Minimální nájemné bude činit 600 korun za metr čtverečný a rok. Během několika následujících dní budou detailnější informace vyvěšeny na úřední desce.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město odpouští neplatičům, vyhlásilo dluhovou amnestii

Na posledním zasedání zastupitelstva Hradce Králové se mimo jiné rozhodlo také o tom, že v příštím půl roce bude pro neplatiče, kteří bydlí v městských bytech, vyhlášena dluhová amnestie. Znamená to tedy, že v období od 1. ledna do 30. června 2014 budou odpuštěny sankce z…
Čtěte více

Město sníží nájemné ve větších bytech

Radnice Hradce Králové oznámila, že od ledna příštího roku bude účtovat nižší nájemné ve zhruba stovce městských bytů, které jsou větší než osmdesát metrů čtverečných. Takzvaná degrese by měla přinést lepší obsazenost větších městských bytů a zároveň by měla pomoci…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme