Sníh a vítr působil nehody i zkraty veřejného osvětlení

autobus MHD sjel u Milety na louku
autobus MHD sjel u Milety na louku | autor: facebook: Kristýna Geherová

Sněhová nadílka komplikuje život v Hradci Králové. Husté sněžení a vítr. Ve středu počasí potrápilo nejen řidiče, ale zapříčínilo například i výpadek veřejného osvětlení, v některých částech města byla přerušena i dodávka tepla a teplé vody. Rušno bylo také u křižovatky Mileta, kde autobus městské hromadné dopravy skončil na louce.

Dopravní nehody řešili královéhradečtí hasiči už ve středu ráno. Krátce po osmé hodině byli přivoláni k nehodě v hradecké místní části Rusek. Řidič dodávky Ford Transit s přívěsným vozíkem vyjel ze silnice a narazil do stromu. Při nehodě se zranili oba spolujezdci, kteří byli ošetřeni záchrannou službou a převezeni do nemocnice. V podvečer museli zasahovat u křižvatky Mileta, kde ze silnice vyjel autobus městské hromadné dopravy.

Pokud jste se včera vydali směrem z Hradce Králové na Jičín, narazili jste na kolonu. Problémem byly uvíznuté kamiony okolo Všestar, Lípy, Klenic, Dubu.Doprava vázla i ve večerních hodinách.

Ve středu nehaprovala pouze doprava.Některé části Hradce Králové se ponořily do tmy. Sněhová nadílka nekomplikuje situaci jen na silnicích, ale i na veřejném osvětlení.Podle posledních informací musely technické služby pouliční osvětlení třikrát nahazovat. V úvahu připadají dvě příčiny: buď problém u ČEZu nebo ve fotobuňkách, které se mohly vlivem počasí vyzkratovat. Pracovníci budou v hledání jasné příčiny pokračovat ve čtvrtek. Uvedl to Hradecký deník.

V ulici Štefánikova a Pod Strání byla včera kvůli havárii také přerušena dodávka teplé vody a tepla.

Dopravní komplikace můžete sledovat v sekci dopravní info, kde najdete i mapu aktuálních dopravních komplikací v Hradci Králové a okolí.

 

Třída SNP pod sněhem Třída SNP pod sněhem
Sníh je i důvod k radosti. Sněhulák a Masaryk Sníh je i důvod k radosti. Sněhulák a Masaryk
autor: facebook: Lenka Venturová

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme