Štítky: | cyklistika | Rekola |

Růžová kola zmizí z Hradce. Projekt Rekola tady nedopadl

Růžová kola z Hradce zmizí.
Růžová kola z Hradce zmizí. | autor: Rekola

Projekt sdílených kol v Hradci neuspěl. Rekola se z města kvůli nezájmu lidí stahují.  Uvádí to idnes.cz. Spolek Rekola začal se svou činností ve městě přesně před dvěmi lety.  Královéhradecká radnice tehdy podpořila spuštění služby 60 000 korunami. Po městě ještě v loňském roce jezdilo 30 růžových kol. Mohli si je půjčit zaregistrovaní lidé, kteří měli stažnou mobilní aplikaci.

Systém půjčování je založen na mobilní aplikaci, do které za poplatek uživatel získá přístup. Roční předplatné stojí 700 korun, měsíční 150. Aplikace ukáže předplatiteli nejbližší kolo i s kódem jeho zámku. Po dojetí na místo určení zadá cyklista do aplikace novou polohu bicyklu, aby bylo kolo k dispozici pro další uživatele.

Rekola se o prvním jarním dnu opět objevila v Praze, Brně, Olomouci, Českých Budějovicích či Teplicích. Možná se vrátí i do Pardubic, ale Hradec byl pro organizátory zklamáním. „Počet uživatelů bohužel nebyl takový, aby to bylo udržitelné. Skončili jsme po dlouhých úvahách i jednání s magistrátem. Náš projekt byl od začátku postaven především na dobrovolnících, ale finance byly potřeba už jen na nutné opravy kol. Proto už Rekola v Hradci nešlo dál utáhnout,“ uvedla pro idnes.cz koordinátorka Petra Dufková.

V Hradci bylo ještě vloni k dispozici na 30 růžových kol. S rozhodnutím stáhnout je údajně nesouvisí stav městských cyklostezek, malá podpora radnice nebo vandalismus. „S vandaly jsme samozřejmě počítali od začátku. Holt je to pro ně lákadlo. Občas se stalo, že někdo ukradl sedlo nebo kryt řetězu, ale s tím jsme počítali už od začátku. V Hradci to zkrátka nedopadlo,“ zakončila Dufková.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zapojte se do kampaně Do práce na kole: ušetříte životní prostředí a navíc můžete vyhrát

Hradec Králové se už počtvrté zapojí do celorepublikové soutěže Do práce na kole. Pro běžce, chodce, vozíčkáře, jezdce na koloběžkách, bruslích, longboardech, ale hlavně pro cyklisty odstartovala začátkem března možnost registrace do sedmého ročníku této kampaně, která…
Čtěte více

Na nové cyklostezky dá kraj 10 milionů korun, čerpat mohou obce i spolky

Kvůli stále se zvyšujícími počtu cyklistů hodlá kraj v příštích letech podporovat rozkvět cykloturistiky a přispěje částkou 10 milionů korun na vybudování dalších cyklostezek. Peníze by měly jít hlavně na podporu zpracování stavebních dokumentací a územních řízení. V…
Čtěte více

V Hradci vyrostou další parkovací domy pro jízdní kola

Radní města v úterý odsouhlasili vypsání výběrového řízení na zhotovitele dalších dvou parkovacích věží pro jízdní kola. Obdobný dům už úspěšně funguje na Riegrově náměstí před hotelem Černigov. Obě věže přijdou na 16 milionů korun. Plán bude ještě projednávat zastupitelstvo.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme