"Rozhodčí by góly dávat neměl, ale bohužel i to je hokej" zklamaně konstatoval po utkání asistent

Ve středu pokračoval dalším kolem program první ligy, hradečtí hokejisté zajížděli na jih Čech, kde se střetli s Pískem. Narozdíl od soupeře Energetiků, mohl Písek v pondělí odpočívat, ale hradečtí hráči měli napilno neboť dohrávali 17.kolo s Hvězdou Brno. "Neřekl bych, že se tento náročný program dnes promítl nějak do našeho výkonu, i když je jasné, že hráči byli více unavení než normálně" řekl po zápase hradecký asistent Zdeněk Vinopal. "Na utkání se podle mého názoru ale projevil zcela jiný aspekt a tím byl rozhodčí, nechceme se na to vymlouvat, nemáme to ani ve zvyku, ale letos po utkání v Písku proti výkonu sudího poprvé otevřeně vystoupíme, ať si to každý přebere podle svého, ale závěrečných deset minut jsme nehráli s plným počtem hráčů a navíc třikrát jsme se museli bránit ve třech a zrovna jednom z těchto oslabení jsme inkasovali druhou, zlomovou branku, když už domácí nebyli schopni překonat Tomáše Duška v převaze jednoho hráče v poli... Neviděl jsem snad až na jedno vyloučení, že by to bylo v poslední třetině oprávněné, navíc fauly na nás nebyly dnes vůbec pískány, ale jak už jsem říkal, to je na svědomí hlavního rozhodčího. Přiznávám však, že jsme ale branku nevstřelili a tak jsme zákonitě nemohli vyhrát, ale zápas se mohl vyvíjet určitě jinak kdyby do našeho herního projevu tak razantním způsobem nezasahovat zcela nepochopitelně rozhodčí." podotkl Vinopal.
"Dnes jsme chtěli moc vyhrát a na Hradec jsme se pečlivě připravovali" řekl pro změnu trenér domácího výběru Milan Rambouz. Vstup do zápasu měl Písek opravdu lepší, podílela se na něm také ale v určité míře hned po půl minutě první přesilová hra Jihočechů, kterou jim hlavní rozhodčí Dvořák bez váhání nabídl. Hradec však v čele s výborným Tomášem Duškem ustál a hned v pěti začal ohrožovat domácího brankáře Romana Špilera. Ve 14.minutě se však po pravé straně uvolnil zkušený Milan Filipi a střelou do horního rohu Duškovy branky nedal Tomášovi sebemenší šanci a Písek vedl 1:0. Do konce úvodní části hry se stav už neměnil i když hodně blízko byla naše třetí formace tvořená Jardou Roubíkem, Tomášem Jelínkem a Patrikem Fořtem, která v posledních vteřinách pěkně Jihočechům zatápěla. V prostřední části hry se opět vyznamenal několika velice dobrými zákroky Tomáš Dušek a držel tak stále hratelný výsledek pro Energetiky s jednobrankovým mankem. Smazat se ho málem povedlo v první přesilové hře hostů Tomáši Jelínkovi, který se po nečekaném odražení puku od mantinelu za píseckou brankou objevil před Špilerem, ale domácí gólman mu jeho příležitost bravurně zlikvidoval. Stejně si vedl i na druhé straně opět Tomáš Dušek, který musel operovat ve svém brankovišti i bez hole, ale ani to ho nevyvedlo z míry. Odměnou za jeho efektivní zákrok lapačkou mu byl potlesk z domácích tribun. Stav se tedy neměnil ani po 40 minutách a tak šli hráči do kabin za stejného stavu jako po první třetině. Do posledních dvaceti minut hry nastupovali hokejisté Hradce se značným nasazením a při několika šancích hostů se pěkně musel potit brankář Roman Špiler. Zlom v utkání však nastal v 52.minutě kdy to s Pískem už moc dobře nevypadalo. Rozhodčí ztlumil hradecký tlak dvojnásobným vyloučením a hosté i když se bránili dlouho a dobře, inkasování druhé branky už nezabránili a nic platné nebyly také ani dva fantastické zákroky Duška v tomto oslabení, na třetí pokus už byl krátký a Písek se tak po trefě Davida Nedorosta mohl radovat ze slibného dvougólového vedení. Sotva se z trestné lavice vrátil první hráč, hned ho následoval další zástupce z hradecké strany a hanbu zahřívali znova dva Energetici. Tomáš Dušek už však neinkasoval a tak se Východočeši mohli nadechnout k závěrečnému tlaku a pokusit se o zkorigování výsledku. Žádný drtivý tlak se ale nekonal, neboť sudí Dvořák opět poslal za nepochopitelné držení na trestnou lavici dalšího hradečáka. Čtyři minuty před koncem při bránění naši čtveřice dostal Jirka Hendrich hokejkou do obličeje a zůstal bezvládně ležet na ledě, rozhodčí dělal však jakoby by nic a odpískal až další faul hostů. Trochu nepochopitelně, ale tímto dal zápasu prakticky konečnou podobu on. Jirka Hendrich pak za své protesty prakticky s vyraženým zubem v ruce dostal ještě desetiminutový osobní trest a bylo dobojováno. Několik málo minut před koncem zůstal také po ataku domácího útočníka ležet v brankovišti hrdina zápasu Tomáš Dušek, poté vyjel ven a kousek od své klece padl na k zemi i on "Spad mi na koleno a nebylo to nic příjemného. Nemohl jsem udělat už pak skoro ani rozklek, utkání jsem sice už dochytal, ale fakt to nebylo nic příjemného. Celou noc to budu ledovat a uvidím, snad to bude ale v pořádku" doufá hrdina posledních zápasů. Energetici nakonec po velikém boji prohráli ve 25.kole na ledě Písku o dvě branky a v sobotu zakončí základní část zápasem na domácím ledě s Třebíčí. Za domácí nám utkání zhodnotil trenér Milan Rambouz, který přiznal, že dnes z Hradce měl veliký strach a to podle jeho slov zcela oprávněně."Jak už jsem říkal v úvodu, připravovali jsme se na tento souboj opravdu velmi pečlivě, chtěli jsme potvrdit výhru z Brna před domácím publikem a to se nám nakonec povedlo i když cesta za tím dnešním vítězstvím nebyla vůbec jednoduchá. Hradec měl moc nebezpečné protiútoky a i v obraně byl velmi silný. Navíc jim podal perfektní výkon brankář a tak to fakt nebylo dnes vůbec jednoduché" zdůraznil Rambousek. Za hosty pokračoval v načatém komentáři asistent Zdeněk Vinopal "Já také musím souhlasit, že dnes opět chytal velmi dobře Tomáš, ale všichni znovu makali a podali zodpovědný výkon a to nás těší. Jak už jsem říkal, na výkon rozhodčího se vymlouvat nechceme, ale dnes se nám opravdu zdálo, že dával góly pouze on a tak by to být nemělo, ale i to je bohužel hokej a patří to k němu" trochu smutně konstatoval asistent Sestava HC VČE: Dušek - Spitzer, Procházka, Matějíček, Hendrich, Luštinec, Bartek (Veselý, Fejgl) - Bělka, Fišer, Nohejl, Frosch, Beck, Suchý, Fořt, Roubík, Jelínek, Vašata, Štefan, Polák. Branky: 13:58 Filipi (Mácha) 1:0, 52:06 Nedorost (Bartoň, Míka) 2:0, Střely: 39:29, Vyloučení: 3:10 + Hendrich HK 10 OT, Využití: 1:0. Diváci: 800.