Překročte své hranice, zvou pořadatelé Open Air Programu. Hradec zaplní divadlo, hudba i výtvarno

Přes dvě stovky divadelních, hudebních a doprovodných produkcí letos nabídne Open Air Program Hradec Králové, který je součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Po osm červnových dní, tedy od 23. do 30. června, zaplní centrum města. Nabitý program zahrne žánry od činohry přes fyzické divadlo, pohádky, loutková představení, speciální rozhlasová vysílání či improvizaci. Chybět nebudou ani hudební koncerty a večerní DJ sety.

"Na celkem 14 otevřených scénách, v ulicích i v šapitech se odehraje rozmanitý program, jehož pojítkem je letos téma Open Vacuum – překročte s námi sami sebe, své hranice, upusťte páru a vystupte ze stínu – stačí jen 'otevřít zde'!" zvou pořadatelé z neziskovky kontrapunkt.

Hlavní program 18. ročníku Open Air Programu zahájí Pavol Seriš pohybovou komedií pro jednoho herce Ze ZOO, na kterou naváže vinohradské Divadlo D21 s fantasy podle Terryho Pratchetta – Sekáč dědeček. Kromě mnoha představení budou připraveny i speciální projekty a bohatý doprovodný program. V průběhu celého festivalu se můžete zúčastnit výtvarných a pohybových workshopů. 

Vedle každodenních představení pro děti, které začínají ve všední dny vždy v 16 hodin a o víkendu ve 14 hodin, připravují i jiné hradecké neziskovky volnočasové aktivity a kreativní dílny pro celou rodinu. Můžete se například těšit na oblíbený bleší trh Open Šmelitex v Žižkových sadech nebo na výtvarný designový minitrh Open Pocket v KRAFTu. Hlavní program doplní filmová projekce v Bio Central. V české předpremiéře uvidíte dokument Olgy Sommerové o Soně Červené – Červená, přičemž hostem projekce a diskuze bude Soňa Červená osobně.

Z industriálních prostor Pilnáčkovy továrny, konkrétně kavárny KRAFT, bude vysílat mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55 (čti za pět dvanáct). Vysílání 23:55 – Rádio Zapětpůlnoc plné improvizace, lehce pubertální neformálnosti a nekorektního humoru. Hradec bude opět plný i pouličních představení.

Představení v ulicích Hradce

„Stejně jako loni, i letos jsme kladli důraz na to, aby se každý den odehrálo alespoň jedno ryze pouliční představení. Během osmi festivalových dnů se tak rozehrají venkovní prostory, jako jsou Gočárovo schodiště, Jižní terasy, Malé náměstí i Žižkovy sady, improvizacemi, tanečními performancemi, žonglérskými výkony i nesmrtelným Školním výletem v podání Václava Bartoše. Literární procházkou městem, ve kterém působili takoví velikáni české literatury jako Josef Kajetán Tyl, Karel Jaromír Erben, Karel Čapek a další, vás provede Ondřej Macl,” říká koordinátorka festivalu Barbora Holanová.

I letos v Žižkových sadech zaparkuje Autobuf. Divadlo Bufet v něm uvede představení Unhappy Happy, 1. českou škrabárnu a hostující talkshow Divadla D21 Komu zvoní Hana. Na Kavčím plácku opět vyroste Šapitó královéhradeckého souboru Q10. Těšit se zde můžete na bohaty divadelní i hudební program. Vyzbrojen klávesami, několika kostýmy a hrstkou třpytek se přiřítí hned na úvod neřízená berlínská střela Stephen Paul Taylor s podmanivým one-man synth popem. 

Svoji nejnovější desku Give Masterpiece a Chance přijede do Hradce představit elektro-poeticko-popová brněnská kapela Midi Lidi. Největší hudební událost festivalu obstará držitel hudebních ocenění Vinyla, Apollo a nejnověji také ceny Anděl v kategorii Elektronická hudba Ondřej Holý, alias dné, který rozezní barokní zdi Městské hudební síně. Z hudebního programu můžete vybírat také na Kavčím plácku či Pivovarském náměstí.

V rámci festivalového programu nalezly své místo i výtvarné dílny a performance v podání Kateřiny Olivové, absolventky Ateliéru tělového designu FAVU VUT v Brně, české umělkyně Veroniky Bromové nebo performativní jednotky PRO FORO INTERNO. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!



Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.





Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Open Air dnes odstartuje průvod klaunů a herců, i vy si můžete vyrobit masku

Už ode dneška opět ožije historické centrum Hradce Králové divadlem. Festival Divadlo evropských regionů můžete odpoledne zahájit i vy výrobou vlastní masky třeba z PET lahví a účastí ve slavnostním průvodu. Open Air Program nabídne po dobu osmi festivalových dní více než dvě…
Čtěte více

Zveme: Hradec ovládne divadlo, ale můžete si vydat i za fontánami nebo vílou Orličkou

Začíná jedna z největších kulturních akcí v Hradci Králové, festival Divadlo evropských regionů. Ulice města budou plné performerů, vybírat můžete z nepřeberného množství divadelních představení, a to od žánru činohry přes fyzické divadlo, pohádky, loutková představení,…
Čtěte více

Zveme: Na den vody, koncert Take That, divadlo či výstavu Barbie

Ještě nemáte plány na víkend? Možná vás inspiruje naše pravidelná páteční pozvánka, můžete vyrazit třeba na výstavu panenek Barbie na Šrámkův statek v Pileticích, na zámek v Cholticích na sobotní historické řemeslné tržiště nebo na hudební festival na Hrádku u Nechanic, zámek…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme