Prázdniny přináší i řadu oprav ve městě, řidiči musí počítat s uzavírkami

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: hradeckralove.cz

Řidiče v Hradci Králové čeká během prázdninových měsíců několik částečných nebo úplných uzavírek, a to kvůli opravám na silnicích a rekonstrukcím inženýrských sítí. Dopravní omezení se dotkne Labského mostu u telefonní ústředny, rekonstrukce vodovodu a kanalizace bude pokračovat na Velkém náměstí a silničáři budou i na několika dalších místech ve městě. Pro chodce bude největší změnou uzavřené schodiště Bono publico, které propojuje Velké náměstí s Fortnou u okresního soudu.

Zejména tranzitní dopravu městem ovlivní rekonstrukce horkovodu vedeného Labským mostem u bývalé telefonní ústředny. Částečné omezení by mělo trvat od 1. července do 1. září, v době nejintenzivnějších prací bude provoz na tomto mostě svedený do jednoho pruhu v každém směru.

Na území města jsou v období července a srpna plánované další uzavírky, především v souvislosti s rekonstrukcemi vodovodů a kanalizací. V Písečné ulici se kanalizace již opravuje a práce by měly trvat až do 30. září, ze stejného důvodu bude od 1. července do 15. září částečně omezený provoz v ulici Labská kotlina.

Přeložka splaškové kanalizace uzavře část Blodkova ulice od 10. do 28. července. Rekonstrukce vodovodu a kanalizace bude během prázdnin pokračovat také na Velkém náměstí. Od září až do poloviny října se pak práce přesunou do Klicperovy ulice, poté až do konce listopadu budou opravy vodovodního a kanalizačního řadu znovu pokračovat na Velkém náměstí. Od 10. do 18. července bude uzavírka také v ulici Na Důchodě z důvodu opravy železničního přejezdu.

Dopravu v Hradci omezí i opravy silnic

V Hradci Králové budou cestáři opravovat také výtluky nebo plochy živičných krytů vozovek. „Menší opravy děláme sami průběžně od jara do podzimu na celém území města. Během prázdnin, kdy je provoz ve městě o něco menší, se větší plochy na vybraných místech již opravují dodavatelsky,“ řekl Tomáš Pospíšil z Technických služeb Hradec Králové.

Řidiči tak budou muset počítat s omezením v Divišově ulici u Tyršova mostu, v ulicích Hradecká, Dvorská, Pražská, Štefánikova, Brněnská ve směru od kruhové křižovatky do centra nebo v ulici Akademika Bedrny poblíž křižovatky s druhým městským okruhem. 

„Náklady na tyto větší opravy silnic jsou více než šest milionů korun. Přesné termíny uzavírek nebo dopravních omezení v okolí těchto úseků ještě nemáme stanovené, budeme je s dodavatelem koordinovat i s ohledem na prázdninové kulturní akce v centru města,“ dodal Pospíšil.

Stavební práce o prázdninách částečně ovlivní i pohyb chodců ve městě. Dlouhodobě plánovaná rekonstrukce schodiště Bona publica začala první červencový den a vyžádá si jeho úplné uzavření. „Stavební firma má sice podle smlouvy práce udělat zhruba do konce roku, ale podle předběžné dohody bude schodiště zcela uzavřené jen do konce října,“ řekl Vlastimil Ondráček z hradeckých technických služeb (více najdete zde). Lidé tak pro pěší vstup na Velké náměstí z Fortny musí zvolit buď schodiště na Pivovarské náměstí od zimního stadionu, nebo Gočárovo schodiště od bývalých kasáren.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V kiosku na Pražském mostě řádí dřevomorka, oprava se prodraží o milion

Jeden z rekonstruovaných kiosků na hradeckém Pražském mostě přes Labe napadla dřevomorka. Dřevokazná houba se našla až nyní, po odkrytí dřevěné konstrukce a krovu pod zdobnými měděnými reliéfy a pravděpodobně prodraží opravu kruhových staveb, které navrhl architekt Jan…
Čtěte více

Opravy silnic v plném proudu, mrkněte, kudy raději nejezdit

Plánované opravy inženýrských sítí a povrchů vozovek během léta částečně omezují provoz i na silnicích v Hradci Králové. O víkendu začnou silničáři frézovat a pokládat nový asfaltový kryt na druhém silničním okruhu mezi mostem u soutoku a křižovatkou s Rašínovou ulicí, uzavírka…
Čtěte více

Úsek silnice u Adalbertina se bude měnit, měl by být bezpečnější

Současný stav úseku silnice u Grandu a jejího okolí se nelíbí hradeckému magistrátu. Důležitý přestupní uzel městské hromadné dopravy, velká hustota automobilového provozu a k tomu časté zásobování obchodů, restaurací a hotelu. To vše musí zvládnout úsek třídy Československé…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme