Štítky: | cyklostezky | Cyklo | Kuks |

Od Hradce do Kuksu dorazilo po cyklostezce už 100 tisíc kolařů i chodců

Kuks je oblíbeným místem pro cyklovýlety Hradečanů | Foto: Jiří Gangur
Kuks je oblíbeným místem pro cyklovýlety Hradečanů | Foto: Jiří Gangur

Jako kdyby každý obyvatel Hradce Králové od kojenců po seniory vyrazil na kole po labském břehu na trasu mezi krajským městem a Kuksem: tolik lidí přilákala během první letní sezony nová turistická atrakce, bezmála třicetikilometrová cyklostezka spojující Hradec Králové s unikátní barokní památkou.

Od dubna do listopadu se po cyklostezce u Kuksu projelo či prošlo 97 tisíc lidí, u hradeckých Věkoš to bylo v obou směrech dokonce přes 192 tisíc lidí.

Sčítače počtu návštěvníků, které jsou umístěny v zemi a bezpečně zaznamenávají počty cyklistů a chodců, jsou rozmístěné na Kuksu, ve Smiřicích a v hradeckých Věkoších. "Nejvíce se jezdí po cyklostezce poblíž krajského města, nejslabší provoz je na Kuksu. V červenci využilo cyklostezku u Věkoš 44 tisíc lidí, na Kuksu jich bylo celkem 25 tisíc," informoval Imrich Dioszegi, tiskový mluvčí Královéhradeckého kraje.

Nový úsek Labské stezky vedoucí z Hradce Králové přes Smiřice, Jaroměř-Josefov do Kuksu lidé využívají už od začátku letošního roku, oficiálně byl však otevřen až v polovině letošního května. Investorem stavby, která vyšla na 67,5 milionu korun a velkou část zaplatila finanční podpora z Evropské unie, byla obecně prospěšná společnost Královéhradecká labská, jejímiž zakladateli jsou Královéhradecký kraj, Statutární město Hradec Králové, Město Smiřice, Město Jaroměř a obec Kuks.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Bruslařský okruh v lesích má zádrhel, chybí asfaltové napojení

Město plánuje v příštím roce napojit bruslařskou stezku v hradeckých lesích na areál Stříbrného rybníka. Nyní je mezi nimi zhruba sedmdesátimetrová štěrková cesta, kteráje pro bruslaře těžko zdolatelná. Napojení chybí také na cyklostezku z Malšovy Lhoty.  
Čtěte více

Na nové cyklostezky dá kraj 10 milionů korun, čerpat mohou obce i spolky

Kvůli stále se zvyšujícími počtu cyklistů hodlá kraj v příštích letech podporovat rozkvět cykloturistiky a přispěje částkou 10 milionů korun na vybudování dalších cyklostezek. Peníze by měly jít hlavně na podporu zpracování stavebních dokumentací a územních řízení. V…
Čtěte více

Hurá na kola! Od soboty vyráží cyklobusy do celého kraje

Na cyklovýlet do hor, Českého ráje, nebo třeba Kladského pomezí mohou lidé vyrazit od tohoto víkendu. Cyklobusy budou o víkendech až do září, během letních práznin dokonce každý den. Provoz linek spolufinancuje Královéhradecký kraj
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme