O prázdninách vystřídají žáky stavbaři a opraváři, město investuje do škol 26 milionů

bazén v ZŠ Štefcova
bazén v ZŠ Štefcova | autor: sites.google.com

Za více než 26 milionů korun opraví Hradec Králové budovy a zázemí svých základních a mateřských škol během letošních prázdnin. Kompletní rekonstrukcí projde například bazén v základní škole ve Štefcově ulici, opravovat střechu bude škola ve Svobodných Dvorech a školka v ulici Na Biřičce. Několik hradeckých škol bude získá nová sociální zařízení, podlahy nebo kotelnu.

„Potřebná údržba a méně náročné opravy školských budov se tradičně plánují na prázdninové měsíce, kdy jsou školy prázdné, a nekomplikují tak jejich provoz v běžném školním roce,“ řekl Milan Jaroš, náměstek primátora odpovědný za oblast školství a sportu.

Největší z těchto prázdninových akcí je generální oprava bazénu Základní školy Štefcova za 7,5 milionů korun. Ta začala již v květnu a kromě opravy samotné bazénové vany bude vyměněná filtrační a vyhřívací technologie, žáci budou mít také nové sprchy, šatny a další zázemí u bazénu.

Ve Svobodných dvorech budou na tamní základní škole řemeslníci opravovat část střechy. „V tomto případě bude potřeba kompletně vyměnit krovy a střešní krytinu. Tyto práce budou stát 2,4 milionu korun, na další zhruba milion korun vyjde oprava střechy mateřské školky v ulici Na Biřičce,“ řekla Romana Lišková, náměstkyně primátora odpovědná za městský majetek.

Celkem město investuje do škol 37 milionů

V červnu začala druhá etapa rekonstrukce ústředního topení včetně kotelny ve škole v Kuklenách. Rekonstrukce sociálních zařízení čeká základní školy na Novém Hradci Králové a v Mandysově ulici a v mateřských školkách Kotěrova, Švendova a ve Slatině. Zhruba 3,5 milionu korun bude stát rekonstrukce spojovací chodby mezi jídelnou a pavilonem prvního stupně na základní škole Sever.

Na několika hradeckých školách budou pracovat i podlaháři, kteří vymění ve vybraných třídách PVC celkem za 1,2 milionu korun. Nutná údržba a potřebné opravy se plánují na školních sportovních hřištích, rozpočet na tyto práce je pro letošek stanovený na více než čtyři miliony korun.

Kromě těchto prázdninových akcí město do údržby školských budov průběžně investuje dalších více než deset milionů korun, celkem je to tedy necelých 37 milionů ročně. 

„Loni byla tato částka podobná a věřím, že v příštím roce bude minimálně na stejné výši. V loňském roce se například opravy fasády a oken se dočkala základní škola Josefa Gočára, okna se vyměnila také ve škole v Habrmanově ulici. Větší údržbou nebo rekonstrukcí prošly střechy na budovách škol v Plačicích, na Novém Hradci Králové nebo v Bezručově ulici, postupně dochází k nutným rekonstrukcím rozvodů a elektroinstalací na dalších školních budovách,“ dodala náměstkyně Lišková.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V kiosku na Pražském mostě řádí dřevomorka, oprava se prodraží o milion

Jeden z rekonstruovaných kiosků na hradeckém Pražském mostě přes Labe napadla dřevomorka. Dřevokazná houba se našla až nyní, po odkrytí dřevěné konstrukce a krovu pod zdobnými měděnými reliéfy a pravděpodobně prodraží opravu kruhových staveb, které navrhl architekt Jan…
Čtěte více

Královéhradecký kraj rozšiřuje kanceláře a přijímá úředníky

Více než dvacet nových úředníků přijme úřad Královéhradeckého kraje. Vedení kraje rozhodlo o navýšení počtu úředníků. Od září je jejich počet nově stanoven na 427. Nábor nových zaměstnanců začne od září a bude se týkat různých profesí. Bude se jednat o nábory na několik oddělení…
Čtěte více

Hradecký magistrát láká nové zaměstnance na levnější bydlení

Nezaměstnanost je na rekordně nízké úrovni a s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců se potýkají i instituce veřejné správy. Královéhradecký magistrát chce potenciální uchazeče nalákat na výhodnějšího bydlení v městských bytech a rozšiřuje i zaměstnanecké benefity, zavede…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme