Nová cyklostezka z Hradce do Vysoké by se mohla otevřít už příští léto

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | autor: hradeckralove.cz

Příští rok na jaře by podle informací Českého rozhlasu Hradec Králové mohla začít výstavba 5,5 kilometru dlouhé cyklostezky mezi Hradcem Králové a Vysokou nad Labem, která bude součástí plánované Stezky mechu a perníku propojující Hradec s Pardubicemi. Svazek obcí Hradubická labská v minulém týdnu získal stavební povolení. Teď bude potřeba najít zhotovitele stavby. První cyklisté by se po novém úseku mohli svést zhruba v polovině příštího léta.

Cesta k vydání pravomocného stavebního povolení trvala dlouhých pět let. Zástupci Svazku obcí Hradubická labská tak zakončili složitá jednání s úřady, projektanty i majiteli pozemků. 

Svazek chystá vypsat tendr na dodavatele stavby. V těchto dnech se dokončuje zadávací dokumentace a brzy bude soutěž vypsána. "Někdy v polovině září se sejdeme, vyhodnotíme nabídky, doufám tedy, že nějaké budou," uvedl k dalšímu postupu výkonný ředitel DSO Hradubická labská a nezávislý starosta Vysoké nad Labem Jiří Horák.

Trasa z Hradce Králové do Vysoké nad Labem bude 5,5 kilometrů dlouhá a povede souběžně s řekou Labe až k mostu u Vysoké nad Labem. 

Cyklisté už nebudou riskovat životy na úzké silnici z Třebše směrem na Pardubice 

„Pro obyvatele Hradce Králové, ale zejména pro obyvatele Vysoké nad Labem, je to vynikající příležitost jak se bezpečně a kvalitně dostat do města za prací a do školy. Prostě pro každodení dojíždění do města a z města," řekl pro Český rozhlas Karel Šimonek, který působí jako cyklokoordinátor při hradeckém magistátu.

Výstavba cyklostezky, která zahrnuje i lávku přes slepé rameno Labe u Třebše, by měla podle projektu stát maximálně 32 milionů korun. Zástupci svazku obcí věří, že se cenu podaří díky veřejné soutěži snížit. Výstavba dalších tří částí cyklostezky do Pardubic je v různé fázi rozpracovanosti. 

„V jedné té etapě tam máme pozemek, který snad nedokážeme ani obejít. Má šest spoluvlastníků, z toho tři jsou mrtví. Takže sháníme úmrtní listy, jeden vlastník je možná v kriminále, sourozenci o něm nic nevědí. A je to místo, kde vedle Němčického mostu potřebujeme postavit podobnou lávku," popisuje situaci výkonný ředitel spolku Jiří Horák. 

V případě optimistických předpokladů by Stezka mechu a perníku mohla spojit Hradec Králové a Pardubice v roce 2020. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavbu nového mostu ve Svinarech kraj plánuje na příští rok

Královéhradecký kraj chce na jaře příštího roku začít s výstavbou nového mostu za 35 milionů korun v hradecké části Svinary, která má již několik měsíců výrazně zhoršené spojení se zbytkem města. Dosluhující most totiž uzavřel kvůli havarijnímu stavu statik a kvůli tomu…
Čtěte více

„Nová lízátka" budou dražší. Náklady na stavbu stadionu stouply na 550 milionů

Hradečtí zastupitelé odhlasovali navýšení prostředků na stavbu nového všesportovního stadionu. Původně měla stavba stát kolem 400 milionů, nová varianta počítá s částkou o přibližně 150 milionů korun vyšší, uvedl Český rozhlas Hradec Králové. Stadion bude sloužit například i pro…
Čtěte více

Dálnice D11 bude od srpna průjezdná až do Hradce, další úseky jsou v plánu

Celou trasu dálnice D11 až do Polska budou moci řidiči využívat za sedm let. Alespoň podle závěrů Česko-polské konference o napojení „hradecké" dálnice na polskou dálniční síť. Úsek před Hradcem Králové otevřou silničáři letos v srpnu, od Hradce ke státní hranici se dálnice…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme