Nadjezd v Okružní ulici se dočká protihlukových zábran

Nadjezd přes Pospíšilovu ulici v Hradci Králové bude v průběhu následujících měsíců odhlučněn. Jak píše MF Dnes, v průběhu podzimu budou na nadjezd montovány protuhlukové stěny, které by měly omezit i množství exhalací obtěžující okolní domy.
"Pokud všechno půjde hladce, mohlo by se s výstavbou začít letos na podzim a stavbu stěn bychom mohli dokončit v roce 2005," řekl deníku ředitel hradecké správy Ředitelství silnic a dálnic Marek Novotný. Projekt počítá s tím, že v jedné části mostní konstrukci zastřeší prosklený nebo poloprůhledný tunel, v nájezdových úsecích by měly stát stěny nachylující se nad vozovku. Náklady na vybudování zábran nadjezdu v Okružní ulici, jsou odhadovány na 15 - 20 milionů korun.
Instalace protihlukových zábran umožní konečně kolaudaci objektu. Jeden z nejrušnějších dopravních úseků v Hradci Králové totiž nebyl od výstavby v polovině sedmdesátých let zkolaudován. Nadjezd byl totiž postaven i přes nesouhlas hygieniků.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
22.8.2005 12:47
Gerik (neregistrovaný)
Nadjezd
O odhlučnění viaduktu se asi jen kecalo. Do dnešního dne (22.8.) se neděje nic. Je to šílené. nám v baráku spadl kus omítky ze schodů, ato vše kvůli těm vibracím. Já to nechápu, kdybych měl nezkolaudovaný dům, tak mi ho určitě nechají srovnat se zemí. ale neskouladovaný nadjezd, po které projedou denně tisíce vozidel, to je asi v pořádku.
Ono v těch domech podél nežijí ti správní obyvatele. Holt, nejsem zastupitel nebo primator.
8.6.2008 14:53
Frišmanová (neregistrovaný)
Dobrý den,ráda bych věděla jak vysoká bude protihluková bariera,která se buduje na nadjezdu v Okružní ulici v Hradci Králové.Troufale jsem se ptala dělníků tam pracujících,ale nebyli schopni mi sdělit,jak vysoký náklad bude moci touto stavbou po dokončení projet.Děkuji
13.2.2017 15:44
Hana Lachmanová (neregistrovaný)
Dotaz
Nějak utichlo ohledně nadjezdu v Hradci Král. v Okružní ulici NIKDO už nezveřejnil zda byl zkolaudován a už se rozpadá stropy v podchodech ( obou ) jsou prohnuté prorezavělé až 5 cm pukliny - díry a nákladní kamionová doprava na těchto stropech stojí ( na červenou) a nikoho to z úřadů nezajímá...Lidem bydlícím vedle nadjezdu v Okružní ulici ztrpčují život kamiony. Přesto až nyní úředníci vyslechli jejich stížnosti a volání hygieniků po odhlučnění a našli peníze na řešení problému. Podél silnice bude postavena odhlučňovací stěna.

Peklo! Tak připadá lidem bydlícím v Okružní ulici život vedle frekventovaného vibrujícího nadjezdu. Kamióny pod okny způsobují obrovský hluk a jejich kola víří prach. Takové podmínky k bydlení mají už třicet let. Až teprve teď úředníci vyslechli jejich stížnosti a volání hygieniků po odhlučnění a našli peníze na řešení problému. "Tady bydlet, to je za trest. Když po nadjezdu projede kolona aut, tak s váma vibruje postel, cinkají skleničky. Otevřít v domě okna je nemožné," stěžuje si roky obyvatelka domu u nadjezdu Jarmila Vacková (75). "Hladiny hluku se pohybují v oblasti i více než 70 decibelů, a tedy překračují limity pro hluk,"; dává za pravdu lidem z Okružní ulice Hana Andresová, mluvčí Krajské hygienické stanice v Hradci Králové. Kvůli hluku hygienici před třiceti lety nesouhlasili s výstavbou nadjezdu. Zástupci města si jej ale přesto schválili a postavili, protože tvrdili, že z obývaných domů podél nadjezdu totiž stejně následně udělají nebytové prostory. Svůj závazek ale nesplnili. Nadjezd kvůli výhradám hygieniků proto není dosud zkolaudován. A nebude až do odhlučnění. Hradecké ředitelství silnic a dálnic chtělo začít stavět protihlukové stěny už loni. Nenašly se ale peníze. Až teď se věci konečně daly do pohybu. Od hygieniků dostali silničáři povolení, které až do konce příštího roku bude tolerovat zvýšené hodnoty hluku na nadjezdu. Do roku 2007 by měly podél něj stát prosklené stěny. "Výstavba bude rozdělena na dvě etapy. První bude stát 30 miliónů korun. Druhá se odhaduje na padesát miliónů," předpokládá Jiří Švec z hradeckého Ředitelství silnic a dálnic.

facebook share 00

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme