Štítky: | MHD | bazar | oblečení | second hand |

Na zastávce MHD v Hradci funguje pouliční sousedský bazar

Pouliční bazar je zcela zdarma a nikdy nezavírá.
Pouliční bazar je zcela zdarma a nikdy nezavírá. | autor: Václav Plecháček, ČRoHK

V regálech přímo na ulici je možné sehnat například oblečení, knihy, kabelky nebo kuchyňské nádobí. Vše je zdarma a k dispozici 24 hodin denně. Odnést, nebo naopak přinést libovolnou věc může kdokoli. Pohled na netradiční pouliční bazar přinesl ve své reportáži Český rozhlas Hradec Králové.  Bazar se nachází na zastávce MHD na konečné trolejbusu č. 7 v Malšovicích a funguje už zhruba rok a půl.

„Já teď doplňuji trička, protože většina jiných věcí už pomizela. To oblečení je tady třeba ze zimy, museli jsme jej uklízet už kvůli počasí. Takže teď jej postupně doplňujeme," řekla pro Český rozhlas Hradec Králové Alena Tmejová, která v místnosti asi šest krát čtyři metry, která slouží jako zázemí pro pouliční bazar, zrovna věšela oblečení na ramínka a odnášela je ven. 

„Jistě, je tady výběr jak v nějakém klasickém sekáči. Je tady hodně dětských věcí. Myslím si, že to nejvíc ocení maminky tady z okolí a všechny rodiny. Vždy když přijdou, tak se hned ptají, máte tady nějaké dětské? Ten můj už z toho zase vyrostl," směje se Alena Tmejová. 

O co je největší zájem, kromě dětského oblečení? „Určitě o knížky. Ty tady nevydrží déle jak dvě hodiny, bych řekla, když to tak člověk pozoruje," upřesňuje Alena Tmejová.

Vidět jsou v pouličním bazárku i kabelky, nebo dokonce peřina. „Je to peřina a polštář je za rohem. Když si někdo koupí novou pěřinu, tak přinese tu starou. A musím říct, že i toto zboží mizí," vysvětlil další organizátor bazárku Tomáš Jajčík a dodal, že se chystají zvelebit prostor novou výmalbou: "Aby se tu lidé dobře cítili. A měli radost se tu potkávat."

„Já jezdím pravidelně kolem každý den na zahrádku do kolonie. Mám to okolo. Tak když je tu nějaký nepořádek, tak to poklidím a posbírám. Občas sem něco donesu a občas si taky něco vyberu. Naposledy jsem si vybrala opravdu pěkné rifle na sebe," uvedla jedna ze "zákaznic". 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
31.5.2017 09:53
Hanka (neregistrovaný)
To je hezké, ale zastávek MHD je v Hradci poměrně dost. To by možná pro neznalé byla dobrá informace. Také mám doma nějaké věci, které bych třeba mohla přinést. Kdybych tedy věděla, kam.
31.5.2017 12:14
Redakce (neregistrovaný)
RE:
Dobrý den,
díky za upozornění, informace nám vypadla, již jsme ji doplnili. Je to v Malšovicích na konečné sedmičky, vedle samoobsluhy.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Jedete na Hip Hop Kempu? Můžete speciální linkou

V době konání letošního ročníku Hip Hop Kampu bude v provozu mimořádná linka hradecké hromadné dopravy, která bude mimo soboty  jezdit od středy 16.8. do neděle 20.8. z Terminálu HD na letiště a zpět.
Čtěte více

Novinka v hradecké MHD: cestující zaveze do centra elektrobus zdarma

Od září se stane součástí královéhradecké městské hromadné dopravy takzvaná Zelená linka. Elektrobus, který poprvé v novodobé historii propojí samotný historický střed města s širším centrem, bude vozit cestující zdarma. Dopravní podnik a město tak chtějí lidem nabídnout…
Čtěte více

S letními prázdninami přicházejí také změny v MHD

Od pondělí 3. července do pátku 1. září včetně budou mít školáci a studenti letní prázdniny. V tomto období nepojedou školní a výpomocné spoje ani linka 24R. Vypsali jsme pro vás změny v hradecké městské dopravě, týkají se linek 11, 12, 17, 51 a 52. V zastávkových…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme