Štítky: | Plavecký bazén | slunná loučka |

Na Slunné loučce můžete od pátku chytat bronz

Slunná loučka
Slunná loučka | autor: MMHK

Po zimní pauze zahajuje svou druhou sezónu relaxační zóna Slunná loučka u plaveckého bazénu směrem k Šimkovým sadům. První návštěvníky může přivítat již 12. května. Otevřeno bude každý den zatím od 10 do 18 hodin, ale s příchodem léta se bude večerní čas prodlužovat až k 20. hodině.

 

Přestože první plány na využití tohoto prostoru o rozloze přibližně 3800 m2 byly již v době stavby 50m plaveckého bazénu před 23 lety, konečnou podobu získala Slunná loučka až v roce 2013, kdy vznikla projektová dokumentace. Začátkem loňského roku pak byla Slunná loučka za pomocí evropských dotací vybudována a 15. července 2016 poprvé otevřena pro návštěvníky. Celkové náklady na její vybudování činily 4,6 mil. Kč bez DPH, z čehož dotace byla 3,9 mil. Kč.

Slunná loučka má sloužit jako relaxační a odpočinková zóna jak pro návštěvníky krytého areálu, tak i pro další zájemce, kteří se třeba jen chtějí opalovat v příjemné oáze zeleně uprostřed města. Celý areál je primárně zaměřen na malé návštěvníky a jejich rodiče. Široká nabídka atrakcí a her byla sestavena s ohledem na bezpečnost dětí. Hlavní a největší atrakcí je velké řízené mlhoviště, v jehož prostoru se pak nachází různé prolézačky, skluzavky a hrací domečky. V dalších částech si pak mohou návštěvníci zahrát stolní tenis, ruské kuželky nebo pétanque. Zdarma k zapůjčení je i mnoho dalších her a aktivit.

Odpočinout si mohou návštěvníci na lavičkách, lehátkách či dece pod mohutnými stromy, nebo u bufetu na terase. K dispozici mají i kompletní zázemí – sprchu, toalety, převlékací kabiny i bezpečnostní trezorky. Nechybí ani místnost pro nejmenší návštěvníky s přebalovacím pultem a mikrovlnkou.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecký krytý bazén se na dva týdny zavře

Odstávka padesátimetrového plaveckého bazénu začíná v pondělí 17. července 2017. Opětovné zahájení provozu je v plánu až od 28. července. Největší akcí naplánovanou na letní odstávku je výměna vzduchotechnické jednotky na ohřev vzduchu do bazénové haly.
Čtěte více

Zveme: Pestrá víkendová nabídka nadchne děti i milovníky helikoptér a rally aut

Kam vás tentokrát zavede naše pravidelná páteční pozvánka? Třeba na Helicopter show a Rally show, které každoročně nalákají na královéhradecké letiště desetitisíce diváků a které v sobotu představí helikoptéry, létající auto i akrobacii Petra Kopfsteina. Rodiny s dětmi mohou…
Čtěte více

Město zdraží vstupné do bazénu, slunná loučka zůstane za stejnou cenu

V plaveckém bazéně i nedalekém aqvaparku si návštěvníci příští rok zaplavou o něco dráž než letos. Nový ceník už schválili radní, počítá s tím, že vstupné v krytém padesátimetrovém bazéně se zvedne průměrně o pět procent na hodinu. Navýší se i celodenní vstupné,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme