Štítky: | Nábřeží |

Na nábřeží se letos vystřídá osm akcí. Místo Dne Labe bude možná Den vody

Královéhradecká nabřeží
Královéhradecká nabřeží | autor: mmhk.cz

V tomto roce se kromě jiného mohou Hradečáci těšit na osm akcí, které oživí nábřeží řeky Labe. Akci Nábřeží vysokých škol pořádá samo město ve spolupráci s vysokými školami, zbylým akcím tohoto cyklu město i letos v mnohém pomůže. O formě podpory i celém cyklu akcí na nábřeží rozhodli městští radní. O výši dotací budou ještě jednat zastupitelé. Podrobnosti o jednotlivých akcích by se lidé měli dozvědět na webových stránkách www.nabrezihk.cz. Zprovozněny by měly být v nejbližších dnech.

První akce, kterou je Nábřeží vysokých škol, se uskuteční už 20. dubna na Tylově nábřeží a na náplavce. Ve spolupráci s hradeckými vysokými školami ji pořádá město prostřednictvím odboru kultury, sportu a cestovního ruchu. Poslední ze sedmi akcí cyklu Královéhradecká nábřeží se uskuteční 26. srpna a bude jí už 15. mezinárodní nábřeží paromilů.  

Den Labe letos nebude, možná ho vystřídá Den vody

Akce Den Labe byla původně do návrhu cyklu Královéhradeckých nábřeží zařazena (záštita města je díky tomu automatická a organizátor může užívat veřejné prostory zdarma), rada města dokonce schválila i stotisícovou dotaci, bohužel v mezidobí pořadatel městu oznámil, že akci neuspořádá. V loňském roce město akci rovněž dalo záštitu a pořadatelům navíc schválilo dotaci ve výši 120 tisíc korun.

„Rada města projednala a zastupitelstvu města doporučila k zařazení nové akce do cyklu Královéhradecká nábřeží včetně poskytnutí dotace místo Dne Labe. Obdržela totiž žádost zapsaného spolku LeaLea, který zareagoval na rozhodnutí organizátora Den Labe nepořádat a rád by v ten samý termín uspořádal akci pro rodiny s dětmi Den vody. Součástí akce plánuje prezentaci pojízdné laboratoře, čističky pitné vody, kolesových parníčků a zpřístupnění vodní elektrárny Hučák. O zařazení rozhodne zastupitelstvo,“ dodala po rozhodnutí rady města Anna Maclová, náměstkyně primátora. Zastupitelstvo města bude rovněž jednat o výši dotací pro Nábřeží šlapadel - Šampionát Evropy závodů vozítek s pedály a také o dotaci pro Nábřeží umělců.

Královéhradecká nábřeží v roce 2017

20. 4. 2017 - NÁBŘEŽÍ VYSOKÝCH ŠKOL, Tylovo nábřeží + přilehlá náplavka
26. 5. 2017 - NÁBŘEŽÍ UMĚLCŮ, nám. Svobody, Tylovo nábřeží
20. 5. 2017 - NÁBŘEŽÍ ŘEMESLNÍKŮ, nám. Svobody, Tylovo nábřeží
22. 7. 2017 - NÁBŘEŽÍ ŠLAPADEL – ŠAMPIONÁT EVROPY ZÁVODŮ VOZÍTEK S PEDÁLY, Eliščino nábřeží
5. 8. 2017 - NÁBŘEŽNÍ JAZZOVÁ POUŤ, Muzeum VČ, nám. 5. května
19. 8. 2017 - NÁBŘEŽÍ KERAMIKY A SKLA, nám. Svobody, Tylovo nábřeží
26. 8. 2017 - 15. MEZINÁRODNÍ NÁBŘEŽÍ PAROMILŮ, Smetanovo a Eliščino nábřeží, náměstí 5. května – akce je součástí cyklu

31. 7. 2016 - 27. 7. 2018 - NÁBŘEŽÍ SOCHAŘŮ, Tylovo nábřeží, náměstí Svobody
Nábřeží sochařů - plenérová expozice soch Mezinárodního sochařského symposia v Hořicích.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na muzejní noc, Nábřeží umělců či alternativní hudební festival

Naše páteční pozvánka vás tentokrát možná zláká k návštěvě 10. ročníku Královéhradecké muzejní noci, dnes večer se zdarma můžete podívat do Muzea východních Čech, Galerie moderního umení, Hučáku, Muzea války 1866 na Chlumu, Divadla Drak, Muzea Kuks a Muzea parních strojů.…
Čtěte více

Šlapadla, pokusy, sport, umělce a spoustu dalšího nabídnou letos nábřeží Labe

Oblíbili jste si akce na hradeckých nábřežích? Nepřijdete o ně ani letos. Těšit se můžete celkem na devět akcí, které oživí nábřeží řeky Labe. V centru města tak nabídnou zábavu třeba i vysoké školy, umělci, sportovci nebo milovníci páry. Přehled akcí nabízíme v našem článku. …
Čtěte více

Zveme: Centrum Hradce zaplní hrnčíři, skláři a keramické ateliéry

V dnešní tradiční páteční pozvánce pro vás máme několik zajímavých tipů. V Hradci Králové se tento víkend můžete vydat za sportem i za kulturou. Na Šrámkově statku v Pileticích se například koná folkový koncert, v Šimkových sadech proběhne skateboardová show,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme