Štítky: | Basketbal |

Mistrovství Evropy v basketbale zahájí už dnes videomapping a zábava na Basket Square

Už dnes úderem 19. hodiny se začne ve fanouškovské zóně před zimním stadionem v Hradci Králové naplno rozehřívat atmosféra mistrovství Evropy basketbalistek, jež hostí Hradec a Praha. Před hradeckým zimákem se v prostoru nazvaném Basket Square ve čtvrtek v sedm večer rozproudí zábavní program se soutěžemi pro fanoušky. Ve 21 hodin na program naváže oficiální zahájení šampionátu. Při ceremoniálu se divákům poprvé představí víla Shiny, která je maskotkou turnaje, Olga Lounová zazpívá oficiální hymnu ME, kterou sama složila, a na závěr dojde i na exkluzivní videomapping, promítaný na stěnu pivovaru naproti zimnímu stadionu.

Na zahájení budou vedle zástupců jednotlivých týmů také patronky šampionátu, vicemistryně světa Ivana Večeřová a Eva Hlaváčková Vítečková. Oficiální uvítání pak zazní od šéfů evropského basketbalu, předsedy České basketbalové federace Miroslava Jansty i zástupců městské a krajské samosprávy. Od 19 hodin si na Basket Square bude možné vyzkoušet třeba i basketbal 3x3 a na stáncích budou k dispozici také oficiální upomínkové předměty.

První zápasy ME jsou na programu v pátek od 12:30, kdy se v Hradci utkají Bělorusko s Itálií a na pražské Královce (v sousedství fotbalového stadionu Sparty na Letné) Belgie s Černou Horou. Český tým se poprvé dostane do akce v pátek od 18 hodin ve vyprodané hradecké aréně, kde pod vedením nové kapitánky Kateřiny Elhotové vyrukuje na nebezpečnou Ukrajinu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Fotookénko: Zahájení ME v basketbale na Basket Square

MIstrovství Evropy v basketbale žen bylo ve čtvrtek večer oficiálně zahájeno. Na ploše před zimním stadionem vzniklo basketbalové hřiště, na velkoplošené obrazovce byla představena soutěžící družstva, hovořily  ambasadorky - české basketbalové legendy Hana Horáková, Eva…
Čtěte více

Mistrovství Evropy v basketbale přinese svátek sportu i dopravní změny

Už jen pár dní zbývá do zahájení Mistrovství Evropy v basketbalu žen 2017, které společně s Prahou hostí i Hradec Králové. Východočeská metropole se chystá na svoji doposud největší sportovní událost a nabídne návštěvníkům i obyvatelům Hradce prožít mistrovství nejen jako…
Čtěte více

Zveme: filmové plakáty, souboj basketbalových lvic a zvířecí karneval

Ve víkendových pozvánkách vás zavedeme do foyer kina Central, které od tohoto úterý zdobí zajímavá výstava plakátů, jak jinak než filmových.   Sobotu doporučuje strávit na zápase ženské nejvyšší basketbalové soutěže. Hradecké lvice se chystají potrápit a možná si i…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme