Štítky: | Magistrát | Mapy |

Město "čistí" adresy. Občanky lidem vymění zadarmo

| autor: hradeckralove.cz

Na městské mapě Hradce se brzy objeví nové oficiální názvy zahrádkářských oblastí. Se změnami názvů souhlasili hradečtí radní, nyní je ještě musí posvětit zastupitelstvo. Změny se týkají vybraných území. Jde o Věkoše, Slatinu, Svobodné Dvory a Třebeš. Postupné odstraňování historických nesouladů a sjednocování názvů, které magistrát už několik let provádí, přispěje do budoucna především k lepší orientaci nejen občanů, ale i záchranářů, hasičů či policie.

 

V Třebši by měly ulice u bývalého zahradnictví, kde začala výstavba rodinných a bytových domů, nést nově název Labská zahrada I a Labská zahrada II.

Ve Věkoších je jedna uzavřená zahrádkářská oblast, která nese název Zahrádkářská kolonie a 51 stavebních objektů. Nově by se měla lokalita jmenovat Zahrádkářská osada Věkoše. Podobná situace je také ve Slatině, kde je v zahrádkářské osadě dvacet stavebních objektů a nově by se v mapě měl objevit oficiální název Zahrádkářská osada Slatina.

Ve Svobodných Dvorech jsou dvě významné zahrádkářské oblasti, které zatím nesou neoficiální názvy ulic. Nově by tyto oblasti mohly nést oficiální názvy Zahrádkářská osada Dolíky a Zahrádkářská osada Bohdanečská.

Výše uvedené změny či stanovení oficiálních pojmenování lokalit je nezbytné z důvodu čištění adresných míst v registrech a rovněž kvůli nápravě historických nesouladů v katastrech. Veřejnost, ale hlavně hasiči, záchranáři a policisté najdou hledané nemovitosti v daném území na přesně popsaných mapách ihned. Nebudou vznikat duplicity v názvech a nedojde k tomu, že mapy obsahují jiné údaje než je skutečnost. Pokud by souhlas se změnami vyslovili rovněž zastupitelé, čeká trvale bydlící osoby v těchto lokalitách, kterých je pouze sedm, výměna občanských průkazů. Těmto občanům bude nabídnuto přednostní odbavení na přepážkách oddělení osobních dokladů a evidence obyvatel. „Po schválení změny v zastupitelstvu budeme postupně vyzývat občany, kterých se to týká, k výměně občanských průkazů. Ty jim samozřejmě s ohledem k výše uvedeným skutečnost vyměníme zdarma,“ popisuje Ľudmila Ducháčová, vedoucí správního odboru magistrátu města.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Na prvního Hradečánka čekají peníze i zlatá medaile

Vedení města i letos obdaruje první miminko, které se narodí v roce 2017. Novorozenec musí přijít na svět v královéhradecké porodnici a také musí mít trvalý pobyt v Hradci Králové. Peníze s pamětní medaili obdrží první Hradečánek na slavnostním vítání občánku v…
Čtěte více

Město nabízí téměř padesát malých bytů pro mladé. O nájemcích rozhodne los

Skoro padesát bytů nabídne hradecký magistrát mladým lidem. Přesně devětačtyřicet malometrážních volných bytových jednotek bude přidělovat v režimu startovacího bydlení. Pokud sháníte bydlení, není vám ještě 32 let, vyděláváte více než 16 500 hrubého a nemáte na území města…
Čtěte více

Obří altán si užijí děti ve volném čase, vyroste u ZŠ Milady Horákové

U Základní školy Milady Horákové se začne co nevidět stavět. Dělníci tu během následujících několika měsíců vybudují rozsáhlý altán na zhruba sto metrech čtverečních. Hotovo by mohlo být zkraje příštího roku. Školáci dřevěnou stavbu poté budou moci využívat ke všem volnočasovým…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme