Štítky: | Kraj | Magistrát |

Královéhradecký kraj rozšiřuje kanceláře a přijímá úředníky

| autor: hradeckralove.cz

Více než dvacet nových úředníků přijme úřad Královéhradeckého kraje. Vedení kraje rozhodlo o navýšení počtu úředníků. Od září je jejich počet nově stanoven na 427. Nábor nových zaměstnanců začne od září a bude se týkat různých profesí. Bude se jednat o nábory na několik oddělení, přesně by se měl stav navýšit o 21 lidí.

 

„Jsou to nárůsty na různá oddělení, ať už v souvislosti s potřebami jednotlivých odborů či oddělení,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán pro Hradecký deník.

V souvislosti s plánovaným nabíráním nových pracovních sil zřídí vedení kraje i nový odbor. Ten bude zaměřen na kulturu a památkovou péči. „Budeme zřizovat nový Odbor kultury a památkové péče. A některé nárůsty zaměstnanců budou souviset i s agendou kolem evropských a státních dotací,“ dodal hejtman.

Zaměstnanci se budou přijímat na různé obory. „Na odboru školství jsou to například čtyři noví zaměstnanci v rámci projektu implementace krajského plánu vzdělávání. Ti budou placeni z prostředků ministerstva školství,“ doplnila náměstkyně za oblast školství, kultury a sportu Martina Berdychová.

K navýšení počtu zaměstnanců přivedl vedení kraje audit, který si nechalo udělat na počátku svého volebního období. „Audit ukázal, že některá oddělení jsou méně, respektive více využívána. Posléze přišla na řadu vyjednávání jednotlivých členů rady s šéfy odborů. Toto je výsledek,“ řekl hejtman Jiří Štěpán s tím, že s přihlédnutí k situaci na trhu práce není v této době snadné získat odborné pracovníky na různé pozice.

V současnosti kraj na svých webových stránkách vypisuje čtyři výběrová řízení na referenty pro různé odbory. S podobným problémem se potýkají i další úřady. Například hradecký magistrát nyní novým úředníkům nabízí městské byty za zvýhodněné nájemné a zavedl také tři sick days, což jsou placené dny volna, které zaměstnanec využije třeba na návštěvu lékaře či na vyléčení lehkého onemocnění.

Za předchozího vedení byl na krajském úřadě zaveden i takzvaný home office, tedy práce z domova. Současné vedení změny neplánuje. Někteří z krajských zaměstnanců tak mohou pracovat ze svého obyváku i nadále. Není to tak, že by byl úředník doma celý týden, jde třeba jen o jeden den v týdnu.

V průběhu let se především v souvislosti s narůstající agendou postupně počty zaměstnanců krajského úřadu navyšovaly. V roce 2013 na krajském úřadě pracovalo 374 zaměstnanců. O rok později to bylo 392. V současné době na královéhradeckém hejtmanství pracuje 406 zaměstnanců.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavbu nového mostu ve Svinarech kraj plánuje na příští rok

Královéhradecký kraj chce na jaře příštího roku začít s výstavbou nového mostu za 35 milionů korun v hradecké části Svinary, která má již několik měsíců výrazně zhoršené spojení se zbytkem města. Dosluhující most totiž uzavřel kvůli havarijnímu stavu statik a kvůli tomu…
Čtěte více

Hradecký magistrát láká nové zaměstnance na levnější bydlení

Nezaměstnanost je na rekordně nízké úrovni a s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců se potýkají i instituce veřejné správy. Královéhradecký magistrát chce potenciální uchazeče nalákat na výhodnějšího bydlení v městských bytech a rozšiřuje i zaměstnanecké benefity, zavede…
Čtěte více

Magistrát hledá pamětníky, kteří mají osobní vzpomínky týkající se pomoci Hrabyni

Hradecký magistrát hledá lidi, kteří v poválečných letech pomáhali slezské obci Hrabyni. Na letošní úterý 18. července připadá 71. výročí, kdy se Hradec stal oficiálně kmotrem této obce. Po prázdninách se chystá hradecký primátor se starostkou Hrabyně setkat a rád by tam pozval…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme