Kolony na Hradubické jen tak neskončí, opravy silnice potrvají dva měsíce

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: hradeckralove.cz

Královéhradečtí řidiči se musí obrnit notnou dávkou trpělivosti, protože komplikace v dopravě na výjezdu z Hradce Králové směrem na Pardubice jen tak neskončí. Denodenní kolony a zdržení na cestě u Březhradu potrvají nejspíše až do konce dubna, kdy by silničáři měli skončit s opravami povrchu vozovky a nadjezdů ke zdejším nákupním zónám. 

Na silnici I/37 směrem do Pardubic, tedy Hradubické, je doprava svedena do jednoho jízdního pruhu a auta zde projíždějí stavbou jen sníženou rychlostí. Tvoří se dlouhé kolony a řidiči nabírají zpoždění, včetně autobusů MHD. 

Komplikace čekají i řidiče jedoucí od Pardubic, kvůli opravě nadjezdu je uzavřený vjezd k nákupní zóně Makro a do Březhradu. Objízdnou trasu pro MF DNES popsala mluvčí hradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková: „Bude vedena po silnici I/37, dál přes nadjezd k Tesku s otočením na okružní křižovatce a na silnici I/37 s napojením k Makru a Březhradu. V tomto směru budou muset vozidla pokračovat k Tesku, tam se na okružní křižovatce otočit a jet zpátky do Březhradu.“ 

Rekonstrukce zároveň uzavře výjezd od Teska směrem na Hradec Králové. Objízdná trasa bude opět po silnici I/37 přes nadjezd k Makru a ulicemi Rovnou a Březhradskou na nadjezd s napojením na silnici I/37. 

Zpoždění nabírají i autobusy MHD

„Vozidla budou muset jet k Makru, tam se otočit a jet zpátky k Hradci Králové,“ dodává Vlčková. Komplikace by se podle ní neměly příliš dotknout hromadné dopravy. Vzhledem k tomu, že jí se objízdné trasy netýkají, neočekává se, že by na linkách docházelo k větším zpožděním. Průjezd MHD zákazem budou řídit pracovníci stavby. Ovšem Deníku si jeden z řidičů hradeckého Dopravního podniku postěžoval: „Ve špičce tu mám až patnáctiminutovou sekeru.

Od 3. dubna by měly být hotové nadjezdy, a tak k obchodním zónám a do Březhradu už nebudou nutné objízdné trasy a odbočit bude možné v obou směrech, provoz budou řídit semafory. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
13.3.2017 15:10
Honza (neregistrovaný)
Vikend a noc
Jel jsem v nedeli dopoledne po hradubicke, cca 10hod dopoledne a ani noha. Porad se divim, proc se nedela o vikenedech a v noci na takto vytizenych silnich...

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme