Klicperovo divadlo odtajnilo podzimní program, soubor se rozrostl o dvě herečky

V září a říjnu pořádá Klicperovo divadlo také tradiční festival Čekání na Václava.
V září a říjnu pořádá Klicperovo divadlo také tradiční festival Čekání na Václava. | autor: hradeckralove.cz

Klicperovo divadlo na svých webových stránkách zveřejnilo program na září a říjen. V uměleckém souboru, kterému po Davidu Drábkovi od této sezony šéfuje dramaturgyně Jana Slouková, se od září objeví několik nových tváří. Prvním večerním představením bude úspěšná Koule s Pavlou Tomicovou v hlavní roli. Na jeviště se vrátí také často rušená, ale žádaná inscenace Kočičí hra, ve které se bude s Pavlou Tomicovou alternovat známá herečka Jitka Smutná.

Týna PrůchováTýna Průchová"Novými členy se staly herečky Týna Průchová (vpravo), kterou diváci již znají ze Čtyřlístku nebo Úplného zatmění, a dále Sára Venclovská (dole). Ani ta hradeckému publiku není neznámá, představila se již několikrát ve výrazných rolích na festivalu Divadlo evropských regionů, v loňském roce v inscenaci Vyhnání Gerty Schnirch brněnského HaDivadla a v letošním roce v inscenaci Lulu bratislavského Divadla Aréna," uvedl Martin Sedláček z Klicperova divadla.

Novou sezonu divadlo zahájí od středy 6. do pátku 8. září trojicí dopoledních představení Čtyřlístek. Prvním večerním představením pak bude v sobotu 9. září Koule s Pavlou Tomicovou v hlavní roli.

V měsíci září se uskuteční také obnovená premiéra inscenace Kočičí hra, kterou v loňském roce připravila v Klicperově divadle režisérka Tereza Karpianus. Tuto inscenaci ale ze zdravotních důvodů provázely přesuny termínů a náhrady za jiná představení a na domovské scéně byla odehrána pouze sedmkrát. Nyní se Kočičí hra vrací a pro velký zájem hned ve dvojím nastudování. V hlavní roli Erži Orbánové se bude pravidelně alternovat s Pavlou Tomicovou nově také Jitka Smutná, kterou aktuálně diváci mohou vidět na scénách Městských divadel pražských nebo v řadě televizních seriálů.

"Konkrétní alternace bude vždy uvedena v programu. Předplatitelským skupinám, pro které byla inscenace plánována v loňské sezoně, bude odehráno představení s Pavlou Tomicovou. Na Jitku Smutnou se poprvé diváci mohou přijít podívat na obnovené premiéře ve středu 13. září od 19 hodin," upřesnil Martin Sedláček.

Předprodej vstupenek na září bude zahájen nejprve pouze on-line v pondělí 14. srpna v 10 hodin dopoledne. Divadelní předprodej na Gočárově třídě bude po letní přestávce otevřen ve čtvrtek 24. srpna. V tento den bude také spuštěn prodej předplatného.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Pestrá víkendová nabídka nadchne děti i milovníky helikoptér a rally aut

Kam vás tentokrát zavede naše pravidelná páteční pozvánka? Třeba na Helicopter show a Rally show, které každoročně nalákají na královéhradecké letiště desetitisíce diváků a které v sobotu představí helikoptéry, létající auto i akrobacii Petra Kopfsteina. Rodiny s dětmi mohou…
Čtěte více

Pospěšte, první den předprodeje vyprodalo Klicperovo divadlo polovinu vstupenek

Klicperovo divadlo v pondělí zahájilo předprodej vstupenek na květen a červen a opět se opakovaly ranní fronty. Už od časného do rána čekaly desítky lidí přímo před divadelním předprodejem, další stovky diváků využily internetového prodeje. Během dopoledne se vyprodala polovina…
Čtěte více

Klicperovo divadlo hlásí další úspěch, scénografie Pěny dní získala Cenu divadelní kritiky

Úspěšná inscenace Klicperova divadla Pěna dní získala další ocenění. Výtvarník Jakub Kopecký se stal držitelem Ceny divadelní kritiky v kategorii scénografie. V jubilejním 25. ročníku Cen divadelní kritiky (dříve Ceny Alfréda Radoka) hlasovalo 89 kritiků a samotné udílení…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme