Hradecká vlna spláchla karlovarskou Energii za 14 minut

Extrémně povedený začátek rozhodl o vítězi utkání 18. kola nejvyšší hokejové ligy mezi celky Mountfield HK a Energií Karlovy Vary.

V něm domácí hradečtí hokejisté dokázali doslova vypnout Energetiky čtyřmi góly během pouhých čtrnácti minut v první třetině a po zásluze nakonec slavili se svými fanoušky vítězství 5:2.

Po nepovedeném derby s Pardubicemi si hradečtí potřebovali spravit chuť a páteční prohru nechat za hlavou. To se jim povedlo náramně. Do utkání s Karlovými Vary vlétli jako uragán a po pouhých 34 vteřinách slavili první gól. Jaroslav Kudrna zpoza branky našel přihrávkou najíždějícího Tomáše Mertla, který pohotovou bekhendovou střelou rozvlnil síť Závorkovi branky poprvé – 1:0.

V čase 11:28 se hradečtí radovali podruhé. Prudkou střelu Tomáše Skokana vyrazil karlovarský brankář Závorka pouze před sebe, kde číhal připravený Jaroslav Kudrna, jenž na dvakrát propasíroval puk do sítě – 2:0.

K.O. dokončil Nedvídek a Kudrna

O zvýšení na 3:0 se za dvě minuty postarali Tvrdík, Pospíšil a Nedvídek. Pro posledně jmenovaného to byla premiérová extraligová branka. To bylo přiliš na karlovarského brankáře Závorku, který přepustil místo v brance svému kolegovi Vladislavu Habalovi. Hradec byl však i nadále při chuti a zcela rozhozenému soupeři zasadil nemilosrdné K.O. za dalších 21 vteřin. Střílená přihrávka hradeckého kapitána Jiřího Šimánka našla přesně hokejku před brankou najetého parťáka Jaroslava Kudrny – 4:0. O vítězi nedělního duelu bylo téměř rozhodnuto.

Ve zbývajících dvou třetinách si hradečtí pohodlný náskok pohlídali. O kosmetickou úpravu skóre se na straně Karlových Varů postarali Tomeček a Duda a za Hradec reprezentant Martin Pláněk.

Trenér Peter Draisaitl výkon hradeckých okomentoval slovy: „Poslední zápas jsme prohráli, takže dnes bylo důležité vyhrát. Byli jsme na utkání dobře připraveni a začátek se nám povedl. Ovšem to, že je potom třicet pět minut Kantor nejlepším hráčem na ledě, to se mi nemůže líbit. Budeme s tím něco muset udělat, protože tam jsme nehráli tak, jak bychom měli. Ta výhra je pro nás velice důležitá, jak moc, o tom se ještě pobavíme.“