Štítky: | Aupark | křižovatka Koruna |

Hradecká křižovatka Koruna získala titul Dopravní stavba roku

| autor: hradeckralove.cz

Titul Dopravní stavba roku získala křižovatka Koruna v Hradci Králové. Přestavba tohoto významného dopravního uzlu v metropoli východních Čech, která je v provozu od loňského srpna, uspěla v silné konkurenci projektů z celé republiky. Soutěž vyhlašuje ministerstvo dopravy, Koruna soutěžila v kategorii silničních a dopravních staveb.

 

Do letošního ročníku této prestižní přehlídky dopravních staveb se přihlásilo rekordních 41 projektů z celé republiky, stavba hradecké křižovatky byla jediným zástupcem Královéhradeckého kraje. „Už jen finálová nominace Koruny byla úspěchem a potvrzením, že v Hradci stále vznikají nové kvalitní, funkční a zajímavé stavby. Jsem přesvědčený, že brzy přibydou další," řekl primátor města Zdeněk Fink. Titulem stavba roku, které získaly projekty v Hradci Králové, se mohou chlubit například nová studijní a vědecká knihovna, koupaliště Flošna, přestavba pivovaru na Regiocentrum, jeden z posledních získala rekonstrukce Bílé věže z roku 2015.

Autorem návrhu nové podoby křižovatky Koruna je architekt Patrik Kotas.  „Každý projekt má zastánce i odpůrce, i tato stavba si prošla svými porodními bolestmi. Takovéto ocenění nezávislých odborníků je ale dalším důkazem, že současné řešení křižovatky je nejen vizuálně, ale i urbanisticky, dopravně a kvalitou stavebních prací na špičkové úrovni,“ dodal primátor. „Uzavírá se tím jednotné architektonické pojetí západního okraje našeho města od křižovatky Koruna, přes Riegrovo náměstí až po terminál hromadné dopravy,“ vysvětlil primátor.

Rekonstrukce křižovatky začala v létě v roce 2015, v provozu je od loňského srpna. „Tato kruhová křižovatka je dnes kapacitnější a průjezdnější, než byla předtím jako průsečná, světelně řízená,“ řekl po otevření křižovatky náměstek primátora Jindřich Vedlich, odpovědný za městské investice. Křižovatkou projede denně přes dvacet tisíc automobilů, z toho tisícovka autobusů a trolejbusů.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Aupark chvíli po otevření čekají další úpravy

Na nedávno otevřený obchodní dům Aupark v Hradci Králové nedaleko vlakového nádraží se opět vrátí stavební dělníci. Čekají ho stavební úpravy, jejichž cílem je modernizace vzduchotechniky.  S tím souvisí i navýšení budovy. Uvádí to Hradecký deník.  
Čtěte více

U Aldisu se bude stavět, ČSOB tu zaměstná až tisíc lidí

Dlouho neudržovaná a nálety zarůstající louka v sousedství kongresového centra Aldis by se v příštích letech měla proměnit v areál banky ČSOB. Budova bude stát v blízkosti dlouho připravované připravované lávky pro pěší, která má lidem zkrátit cestu přes Labe. V minulých dnech o…
Čtěte více

Hradeckou MHD čekají od středy změny, trolejbusy budou odkloněny kvůli Koruně

Školáci dnes na dva měsíce naposledy slyšeli nad hlavami školní zvonění. Dvouměsíční letní volno se ale dotkne i těch, kteří mají léta školní povinnosti za sebou. Změn se od zítřka dočkají i jízdní řády MHD. Kvůli rekonstrukci křižovatky U Koruny se změní trasa linek 2, 3 a 6,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme