Štítky: | Hájenka U Dvou šraňků |

Hájenka se bourat nebude, starat se o ni budou zřejmě městské lesy

Vizualizace centra.
Vizualizace centra. | autor: Studio Žárovka architekti

Hájenku U dvou šraňků si s největší pravděpodobností vezmou pod svá křídla městské lesy Hradce Králové. Zřejmě ani nepůjde k zemi a o jejím osudu se bude ještě jednat. Magistrát sice žádal Krajský úřad o demoliční výměr, ten mu však žádost kvůli několika pochybením vrátil. A město dál o demolici neuvažuje, alespoň ne v plné míře. Uvádí to Hradecký deník. Hájenku chtělo město před časem zbourat a na jejím místě postavit enviromentální centrum.

„Pokud získá město povolení k demolici, dojde k odstranění nepotřebného skladu. Objekt hájovny zůstane zachován a dojde k jeho předání do majetku Městských lesů Hradec Králové. Vzhledem k tomu, že valná hromada lesů se však koná až v půlce roku, nebude to dříve. Podle dostupných informací pak městská organizace budovu využije pro své potřeby," informovala mluvčí hradecké radnice Magdaléna Vlčková.

Ředitel Městských Lesů Milan Zerzán podle Deníku již dříve uvedl, že by chtěli hájenku zachovat. Buď zrekonstruovat a nebo zbourat a na jejím místě postavit její repliku. Ale vše ještě bude předmětem dalších jednání.

Vznik environmentálního centra, které mělo podle úplně původních plánů vyrůst právě místo hájenky, se zatím odkládá na neurčito. Magistrát pro něj sice našel nové místo - bývalou mysliveckou střelnici, ale na jeho stavbu mu zkrátka chybějí peníze. Stavbu nechce financovat ze svého a v tuto chvíli není žádný vhodný dotační program, jehož prostřednictvím by se daly finance získat. Stavbu podle Deníku stopla navíc také investiční komise. „Komise jednomyslně přijala usnesení, že se práce na přípravě Enviromentálního centra zastaví do doby platnosti nového územního plánu," uvedl náměstek primátora Jindřich Vedlich.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kam s lesním centrem? Mohlo by stát u hřbitova i místo střelnice

Bouřlivé boje proti bourání hájenky uprostřed hradeckých městských lesů vyvrcholily v minulých týdnech peticí, kterou podepsalo téměř 10 tisíc lidí. Původně plánovaná demolice domu U Dvou šraňků a následná výstavba moderního environmentálního centra ale vzala za své potom,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme