Štítky: | cyklostezka | bezpečnost |

Do Ruseka a Piletic povede cyklostezka. Stavět se možná začne příští rok

Cyklostezka pro větší bezpečí
Cyklostezka pro větší bezpečí | autor: cs.wikipedie.cz

Městské části Rusek a Piletice propojí s Hradcem nové stezky pro pěší a cyklisty. Rada města na svém březnovém zasedání schválila zpracovatele projektové dokumentace pro stavební řízení i následné provedení stavby, jejíž první etapa by mohla začít již v příštím roce. Zatím podobné komunikace chybí a cyklistům i chodcům nezbývá nic jiného, než se do těchto částí dostat po silnici III. třídy, kde to není moc bezpečné.

 

Hradečtí radní slibují, že by se tato situace mohla zlepšit již v příštím roce. „Intenzivně pracujeme na přípravě stezky, která bude oddělená od hlavního dopravního prostoru. Cílem je zajistit obyvatelům Piletic a Ruseku komfortní a hlavně bezpečné napojení na město. Každodenně se zde pohybuje mnoho osob dojíždějících do práce či za studiem a současný stav není z tohoto pohledu ideální,“ upřesňuje záměr Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro rozvoj města.

Stavba bude rozdělena na dva samostatné úseky. Jako první je k realizaci určena část mezi Pouchovem a Pileticemi. Součástí stavebních prací bude i úprava stávající trojúhelníkové křižovatky včetně vybudování nového přechodu a veřejného osvětlení. Tato část stezky má již vyřešené výkupy pozemků, což se ukázalo jako nejnáročnější součást přípravy investičního záměru. Druhá část bude navazovat na první etapu a povede od zmíněné křižovatky směrem na Rusek. Pro tento úsek zbývá dořešit výkup několika posledních pozemků. „Každý z úseků stezky bude stát zhruba šest milionů korun. Součástí stavby budou i úpravy zastávky MHD Na Dubech, přechody pro chodce a rozšíření veřejného osvětlení. Se stavbou první etapy bychom chtěli začít již v příštím roce,“ dodává Jindřich Vedlich.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
30.3.2017 17:30
Sýček (neregistrovaný)
Nevěřím,
dokud se skutečně do piletické země nekopne. Tyhle sliby tu sou už desítky let a skutek utek´. Stejně tak stezka do Pardubic, kolikrát se už měla stavět, že? Dokud u Vysoký nepřežvejknou dalšího cyklistu, tak se nic nezmění, jestli vůbec. Ráj cyklistů v praxi...

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Cyklostezka z Hradce do Pardubic by se měla začít stavět už letos. Alespoň její první úsek

První cyklisté by mohli po cyklostezce mezi Hradcem a Pardubicemi projet v roce 2020. Stavba prvního úseku dlouhé roky připravované cyklostezky by mohla začít do konce letošního roku. Úsek mezi Hradcem a Vysokou nad Labem již má územní rozhodnutí.
Čtěte více

Z Hradce do Vysoké na kole po cyklostezce už za rok, do Pardubic v roce 2020

Rok 2020. To je doba, kdy by měla cyklostezka podle posledních optimistických odhadů spojit města Hradec Králové a Pardubice. Toužebně očekávané asfaltce pro cyklisty, milovníky kolečkových bruslí i pěší nahrává i fakt, že většina potřebných pozemků je vykoupena v celé délce…
Čtěte více

Labská stezka se chystá na jarní nápor cyklistů, loňská sezona byla skvělá

Podle meteorologů by už za několik dní mohlo naplno vypuknout to pravé jarní počasí. Nejvyšší čas tak oprášit kola, koloběžky a kolečkové brusle a vydat se po Labské stezce třeba až na Kuks. Tento úsek loni projel velmi vysoký počet návštěvníků. Bude se letos situace opakovat? A…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme